Správa střech
a pláště budov

Opravy a renovace střech

Zatéká vám do střechy? Máte v domě viditelné mapy od vlhkosti? 

Je na čase provést detekci poškozených částí střechy a navrhnout případné opravy. Vyměňujeme střešní krytinu, rekonstruujeme, opravujeme a natíráme klempířské prvky. 

V případě velkého poškození střechy navrhneme a provedeme celkovou rekonstrukci. 

Opravy a rekonstrukce komínů

Provádíme přespárování, omítnutí a natření komínu. Používáme voděodolné nátěry, které ochrání komín od dalšího poškození. Rekonstruujeme betonové hlavice. 

Při rozsáhlém poškození dokážeme komín rozebrat a postavit znovu. Po nainstalování nových typů topení a nepoužívání komínů, můžeme komín zcela odstranit a střechu dopolnit novou střešní krytinou.

 

Opravy a renovace fasád

Olupuje se vám fasáda? Máte na ní trhliny, chybějící zdivo okolo parapetů a odkouření topidel?

Provedeme opravu fasády a natření pomocí horolezecké techniky.

U panelových domů vyměníme izolační vrstvy ve spárách mezi panely a docílíme tak zvýšené tepelné izolace. Nainstalujeme pružné těsnění diletačních spár.

 

Kontrola a čištění okapových žlabů

Pravidelným čištěním dosáhnete zprůchodnění odtokových cest a zamezíte tak škodám na majetku.

Žlaby čistíme pravidelně. Zpravidla jednou ročně na podzim, po opadání listí. V okapech se zpravidla nacházejí listy a větve, hnízda, těla mrtvých ptáků či zbytky ze střešní krytiny. Vše spolehlivě odstraníme.

Pravidelné kontroly a údržba střech

Včasnou údržbou a kontrolou střešní krytiny zamezíte velkým a nákladným řešením v budoucnu. 

Odstraníme nečistoty z plochy střechy, ze zákoutí za komíny a hlavně z okapů. Zajistíme správný odtok srážek až do svodu a následné kanalizace.

Vyměníme poškozenou střešní krytinu, natřeme klempířské prvky, odstraníme ze střechy nánosy mechů a lyšejníků,  kontrolujeme hlavice a omítku komínů. Dáme dopořádku uchycení komínových lávek a případně instalujeme nové.

Čištění světlíků

Na zdech světlíků se hromadí prach a nečistoty.

Díky horolezecké technice vnikneme i do těžko přístupných a úzkých prostor. Odstraníme usazený prach. Vyčistíme nečistoty usazené na dně. Případně odstraníme staré a nepoužívané rozvody vody, plynu či elektrosítě. Odinstalujeme staré nepoužívané náklady výtahy uvnitř světlíků. 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci
či poptat služby?

Jsme Vám plně k dispozici.